VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Dance Show 2014", zorganizowany przez Szkołę Tańca Merengue Piotra Kiszki, przyciągnął najlepsze pary z całej Polski. Przyjechali reprezentanci 38 klubów, w sumie 220 par, nawet z Warszawy i Krakowa.

Turniej zorganizowany był w trzech blokach. W pierwszym, od godziny 10.00, swoje umiejętności taneczne zaprezentowały pary w przedziale wiekowym 10-13 lat. W drugim, od godziny 14.30, zatańczyły pary mające od 14 do 15 lat oraz powyżej 15 lat. W trzecim bloku, na wieczornej gali od godziny 18.30, na parkiet wyszły pary powyżej 15 roku życia.

Pary zaprezentowały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Tańczyły między innymi tango, walca, cza-czę, sambę i rumbę, zwaną tańcem miłości. Widzowie podziwiali niezwykłe taneczne umiejętności tancerzy. Zachwyt wzbudzały stroje dziewcząt i kobiet. Jedne miały stonowane kolory, ale wzrok przyciągały te barwne, fałdowane, w ostrych kolorach. Pięknie układały się podczas tanecznych ruchów. Zachwycała także muzyka, a słowa podziwu należą się także operatorowi świateł. Gwiazdą części wieczornej była para finalistów programu "Mam talent" - Delfina i Bartek. Krótkie występy wymagały jednak od artystów olbrzymiego wysiłku.

Organizacja turnieju była na profesjonalnym poziomie, łącznie z podliczaniem głosów sędziów. Zaraz po turnieju wyniki znalazły się w centralnej bazie Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Powody do zadowolenia mieli tancerze ze Stalowej Woli i Tarnobrzegu. Zajmowali czołowe miejsca, co dobrze świadczy o ich szkoleniu.

Taneczne zmagania okazały się szczególnie szczęśliwe dla pary ze Stalowej Woli – Marcina Wiatrowicza i Izabeli Adamiec ze szkoły tańca Merengue, organizatora turnieju. Otrzymali najwyższą mistrzowską klasę taneczną S w stylu standard. Zajęli także I miejsce w klasie A standard, IV w klasie A latin i III w klasie open standard.

Z Marengue, oprócz Marcina Wiatrowicza i Izabeli Adamie, błysnęli formą Michał Litewka i Justyna Matoga – drugie miejsce w klasie A w stylu standard, Przemysław Łata i Wiktoria Krzemińska – czwarte miejsce klasa C standard, Seweryn Tur i Aleksandra Chyła – drugie miejsce w klasie E 8T. Z tarnobrzeskiej Samby Krystian Muciek i Małgorzata Buś pierwsze miejsce w kombinacji 8T (ośmiu tańców) oraz Adam Pasierb i Anna Zygmunt w klasie E w kombinacji 8T, zajęli II miejsce.

Puchar Prezydenta Stalowej Woli otrzymali zwycięzcy w klasie open – Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz z Akces Rzeszów (styl standard) oraz Jakub Furman i Dorota Poślednik z Idea Kraków w stylu łacińskim.