IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

===patronat Sztafety===

Turniej na 200 par

Po raz kolejny pary taneczne z całej Polski nie zawiodły Szkoły Tańca „Merengue”, organizatora IV Turnieju Tańca Towarzyskiego w Stalowej Woli o Puchar Prezydenta Miasta. Zjechało ich w ubiegłą sobotę ponad 200.
Turniej rozgrywany był od samego rana w trzech turach, a i tak organizatorzy musieli „gonić” z programem. – Cieszy nas tak ogromne zainteresowanie, chociaż to już drugi ogólnopolski turniej w naszym mieście w ostatnim czasie. Widać, że tancerze chętnie u nas rywalizują – mówi zadowolony Piotr Kiszka, założyciel Szkoły Tańca „Merengue”.
W czasie wieczornej gali udało się nawet zorganizować półfinały w najwyższej turniejowej klasie tanecznej A, bo aż tyle par wystartowało. – Sądzę, że magnesem byli dla nich ich trenerzy Małgorzata Garlicka i mój brat Wiktor Kiszka, jedna z najlepszych par świata. Być może chcieli pokazać im, jako swoim trenerom, jak wypadają w turnieju, pod presją – stwierdza Piotr Kiszka.
Jednak sobotnią rywalizację oglądała tylko Małgorzata Garlicka, gdyż jej partner nie mógł przyjechać. A było na co popatrzeć, bo taniec towarzyski to chyba najbardziej widowiskowy sport, no i dziedzina, którą na pewno mogą zainteresować się całe rodziny. Publiczność oklaskiwała wiele stalowowolskich par. Poza tancerzami z „Merengue” (24 pary), o uznanie sędziów walczyło także 5 par z „Just Dance” i 1 z „Małej Volty” MDK. „Samba” Tarnobrzeg wystawiła 12 par.
Kilka par „Merengue” okazało się bezkonurencyjnych. Dwa razy I miejsce w stylach latin i standard zajęli Mateusz Mospan i Irmina Kulik, tańczący już z klasą C. I miejsce w swojej kategoriach zajęli Przemek Łata i Karolina Tyra. A tuż za nimi na podium znaleźli się koledzy z klubu Krystian Jarmuł i Aleksandra Orkiszewska. W innej kategorii miejsce II i V zajęli kolejno Kacper Tomaszewski i Kaja Sierpniak oraz Dawid Pawlik, Natalia Gołąb z „Merengue”. W innych kategoriach miejsca III zajęli z tej szkoły Karol Donda i Florentyna Szewczyk oraz Marcin Wiatrowicz i Izabela Adamiec (ta para w innym stylu zajęła też miejsce 5.). Dobrze też radzili sobie z tej szkoły Sebastian Jarmuł i Klaudia Bis, Karol Kseń i Wiktoria Kseń, Bruno Szczygieł i Weronika Maciąg, Wojciech Żak i Sandra Wolicka oraz Jakub Wojtowicz i Małgorzata Janusz.
Wysoko oceniane były też pary z tarnobrzeskiej Samby: Tomasz Noga i Amelia Letniowska (2 miejsca II), Krzysztof Wilk i Milena Glica (II), Adam Pasierb i Katarzyna Moliszewska (III) oraz Jakub Furman i Aleksandra Krupka czy Michał Maj i Katarzyna Roczniak. A ze stalowowolskiej szkoły „Just Dance” - Radosław Kutyła i Klaudia Łyszczarz.
By zorganizować tak wielką imprezę, potrzeba było wielkiego zaangażowania, nie tylko pracowników Szkoły Tańca „Merengue”, ale również rodziców tancerzy. Bo pracy było moc. – I im wszystkim naprawdę gorąco dziękuję – podkreśla Piotr Kiszka. – Dziękuję też prezydentowi Stalowej Woli Andrzejowi Szlęzakowi za patronat i wsparcie organizacyjne oraz staroście Robertowi Fili, który także patronował turniejowi i osobiście wręczył nagrody parom finałowym.
A pytany przez „Sztafetę” o to, czy będzie organizował jeszcze Dance Show, imprezę już stricte rozrywkową, która ściągała do MOSiR-u tłumy publiczności i media także ponadregionalne, odpowiada, że on sam też nie chce, aby Dance Show znikło z mapy rozrywek w naszym mieście. – Jednak bariery ogromnych kosztów nie możemy przeskoczyć we własnym zakresie, a nawet przy pomocy prywatnych sponsorów. Potrzebujemy na pewno przychylności samorządów – odpowiada Piotr Kiszka i jednak zapowiada, że broni w tym temacie na pewno nie składa.

PATRONAT:
PREZYDENT MIASTA STALOWA WOLA Andrzej Szlęzak
Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta
Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński
Starosta Powiatu Stalowowolskiego Robert Fila
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli – dyrektor Andrzej Chmielewski
Komenda Powiatowa Policji - Komendant Mirosław Pawełko
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej - Tadeusz Niedziałek

PATRONAT MEDIALNY:
Radio Leliwa, Telewizja Stella, Telewizja Miejska Stalowa Wola, Gość Niedzielny, Sztafeta, Tygodnik Nadwiślańsk, Echo Dnia, Twój Region 24 Portal, Stalowka.net, Portal Stalowka.eu

SPONSORZY:
Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli – prezes Stanisław Kłapeć