Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

6 razy stawali na podium. Rzeszowskie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w tańcu towarzyskim w połowie listopada przyniosły parom ze Szkoły Tańca "Merengue" w Stalowej Woli zwycięskie miejsca na podium i kolejne turniejowe punkty.

Szkoła "Merengue" wystawiła do mistrzostw 15 par. W sumie startowało ich aż 114. A walczyły szkoły z Rzeszowa, Kańczugi, Krosna, Tarnowa, Jasła, Chorzelowa oraz tarnobrzeskiej "Samby". Aż 3 razy na podium, w tym 2 razy na zwycięskich miejscach stawali stalowowolanie Maciej Słysz i Agnieszka Serówka (na zdjęciu). Okazali się najlepsi w tańcach standardowych najpierw w kategorii wiekowej pow. 15 lat klas tanecznych od E do S, a potem w kategorii wiekowej 16-18 lat tych samych klas. III miejsce zdobyli za tańce latynoamerykańskie w kategorii open 16-18-latków.

W kategorii wiekowej 14-15-latków klasy taneczne od E do A w tańcach latynoamerykańskich miejsca II i III należały do "Merengue", a zdobyli je odpowiednio Marcin Wiatrowicz i Marta Kuziora oraz Karol Donda i Florentyna Szewczyk. Marta i Marcin stanęli na podium też za tańce standardowe w tej samej kategorii wiekowej i klasie. Ich "standard" przyniósł im w klasie open III miejsce.

- Jako trener gratuluję parom sukcesów w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego. Jestem bardzo dumny i zadowolony z osiągnięć moich wychowanków. Już 20 grudnia w Opatowie Mistrzostwa Polski Południowej. Życzę moim parom kolejnych sukcesów - mówi Piotr Kiszka, szef "Merengue".

Tygodnik SZTAFETA