Dance Show 2008

Po raz piąty i na piątkę. I to z plusem! Taka była niedzielna impreza Dance Show 2008 w Stalowej Woli. Olbrzymią publiczność bawili najlepsi tancerze, najciekawsze zespoły i najpopularniejsze gwiazdy szklanego ekranu. Wszystko zorganizował Piotr Kiszka i Szkoła Tańca "Merengue".

Ciekawy program z udziałem mistrzów tańca towarzyskiego, niezwykłych grup tanecznych i aktorów Anny Guzik oraz Marcina Mroczka złożyły się na wyjątkowo gorącą atmosferę tegorocznego Dance Show. Jak przed rokiem, najgorętsze brawa i najgłośniejsze piski przywitały jednego ze słynnych bliźniaków. Za to najcieplejsze przyjęcie publiczność zgotowała jak zwykle Wiktorowi Kiszce i Małgorzacie Garlickiej, którzy rokrocznie roztaczają przed stalowowolanami swój taneczny kunszt. Wielką niespodzianką, choć zbyt krótką, był występ aktorki Anny Guzik i partnerującego jej Piotra Kiszki.

Słowa uznania należą się twórcom oprawy świetlnej i muzycznej oraz scenografii przywodzącej na myśl retro-początki Stalowej Woli. Wszak impreza, której patronował Prezydent Stalowej Woli, wpisała się w obchody 70-lecia miasta. - Za ten dwudniowy patronat i rozpoczęcie imprezy dziękuję prezydentowi Andrzejowi Szlęzakowi. Dziękuję sponsorom, a przede wszystkim ludziom, dzięki którym już od 5 lat udaje mi się podołać ogromnemu wyzwaniu, jakim jest organizacja tak dużej imprezy. Każdemu życzę tak odpowiedzialnej i zorganizowanej ekipy, jaka pracuje przy Dance Show od rana w piątek do późnej nocy w niedzielę - mówi Piotr Kiszka.

Nie sposób opisać wszystkiego, co działo się na Dance Show. Tam trzeba było po prostu być. Tych, którzy bawili się na imprezie i tych, których zabawa ominęła zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie www.sztafeta.pl oraz na stronie "Merengue" www.szkolatanca.com.pl
Relację z Dance Show będzie też można obejrzeć w programie TVN7 (zapowiedziana ma być w najbliższych odcinkach "Tańca z gwiazdami").

===pod patronatem Sztafety

Turniej na 70-lecie Stalowej Woli

Dopiero przed godziną pierwszą w nocy zakończył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego rozegrany 1 marca w hali MOSiR, w ramach Dance Show 2008.

O Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli walczyło aż 240 par z klubów tanecznych z całej Polski. Sobotnia rywalizacja trwała przez ponad 14 godzin! Dzielnie spisali się debiutujący na parkiecie posiadacze najniższych klas sportowych "E" oraz "D", którzy rozpoczęli turniej w części porannej. Ale wielkie brawa za wytrwałość należą się parom, które startowały w trzeciej, wieczornej części turnieju. Ostatnie kroki na parkiecie posiadacze najwyższych klas tanecznych oraz klas "D" i "C" postawili już po północy.

Okazało się bowiem, że prawdziwym magnesem stał się ów turniej sygnowany słynnym w środowisku tanecznym nazwiskiem Kiszków - Wiktora, tworzącego z Małgorzatą Garlicką 7. parę świata, oraz Piotra znanego w Polsce z udziału w "Tańcu z gwiazdami" założyciela Szkoły Tańca "Merengue". - Zaskoczył i ucieszył nas fakt, że zgłosiło się tak wiele par z najwyższą klasą "A". Oni nie jeżdżą już na wszystkie "zwykłe" turnieje, gdzie nie ma prestiżowych nagród Grand Prix. A do nas przyjechali - cieszy się Piotr Kiszka.

Tak wielki turniej wymagał bardzo sprawnej organizacji. Trzeba było nadążać z rejestracją i rozlokowaniem zgłaszających się par, zadbać o sędziów i jeszcze nadążać z programem, który z racji obecności widzów uatrakcyjnili Małgorzata Garlicka i Wiktor Kiszka. Wykonali oni popisowe tango i walc angielski z choreografią przygotowaną na ubiegłoroczny Dance Show. - Za udźwignięcie tego ciężaru organizacyjnego serdecznie dziękuję rodzicom par sportowych z "Merengue". To im należą się pochwały, jakie usłyszałem od sędziów turnieju i tancerzy - mówi Piotr Kiszka.