Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego 2013

merengue.jpg

Tancerze Szkoły Tańca MERENGUE ze Stalowej Woli wywalczyli aż cztery tytuły mistrzowskie na zorganizowanych w Łańcucie Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w Tańcu Towarzyskim.

Do rywalizacji tej największej i jednocześnie najważniejszej imprezy na Podkarpaciu przystąpiło ponad sto par z okręgu. Szkołę Tańca MERENGUE reprezentowało pięć par w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Mimo zaciętej rywalizacji i dużej konkurencji tancerze stawali aż cztery razy na podium.

Mistrzami Okręgu Podkarpackiego w kategorii 14-15 lat w stylu standardowym zostali Kacper Tomaszewski i Roksana Sakowska. Zaciętą walkę amatorów w stylu standardowym toczyły aż trzy pary reprezentujące Szkołę Tańca MERENGUE. Ostatecznie I-wicemistrzami zostali Marcin Wiatrowicz i Izabela Adamiec, II-wicemistrzami Wojciech Ples i Julia Częczek, a równie mocne IV miejsce zdobyli Michał Litewka i Justyna Matoga. Para Marcin Wiatrowicz i Izabela Adamiec zdobyli również II-wicemistrzostwo w stylu latynoamerykańskim.

W kategorii 16-18 lat w stylu standardowym również swój debiut miała para Krystian Jarmuł i Aleksandra Orkiszewska, którzy uplasowali się na wysokim ósmym miejscu. Tak olbrzymi sukces tancerzy z MERENGUE to efekt ich wielkiej pasji, zaangażowania, ale przede wszystkim ciężkiej pracy podczas wielogodzinnych treningów pod okiem najlepszych w kraju trenerów- wielokrotnych Mistrzów Polski, finalistów Mistrzostw Europy - Małgorzaty Garlickiej- Sudoł, Wiktora Kiszki, a także Adama Możdżera i Piotra Kiszki. Dzięki osiągniętym wynikom pary będą reprezentowały Podkarpacie na Mistrzostwach Polski.