Sukcesy stalowowolskich tancerzy

Duże sukcesy w listopadowych turniejach tańca towarzyskiego odnieśli tancerze ze szkoły tańca Merengue w Stalowej Woli, tak w mistrzostwach okręgu podkarpackiego jak i w mistrzostwach Polski.

Na Mistrzostwach Polski Południowej we Wrocławiu startowały szkoły i kluby taneczne z sześciu województw. W kategorii 12 - 13 lat open, Aleksandra Banasik i Mateusz Mospan (para klasy C) uplasowali się na 3. miejscu w tańcach latynoamerykańskich, zdobywając brązowy medal na Mistrzostwach Polski.

Para ta rywalizowała dokładnie tydzień wcześniej 14 listopada w Krośnie, na Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego. W stylu latynoamerykańskim i standardowym zdobyli 2. miejsce w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, zostali wice mistrzami Okręgu Podkarpackiego.

W Krośnie oprócz Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego odbyły się ważniejsze rangą Mistrzostwa Polski w klasach B i A, oddzielnie w stylach standardowym i latynoamerykańskim. Na tym turnieju sukcesy odniosły także pary z Merengue. Agnieszka Serówka i Jakub Kogut, w klasie B, w stylu standardowym zakwalifikowali się do półfinału i uplasowali się na 13. miejscu. Zaś trzy oczka niżej, bo na 16. miejscu na 56 par biorących udział w Mistrzostwach Polski w klasie B, lecz w stylu latynoamerykańskim uplasowali się Natalia Wasąg i Grzegorz Baran. W tej kategorii startowało 47 par z całej Polski posiadających klasę B.