DANCE SHOW 2010 r
=====patronat Sztafety
Taki był 6. Dance Show w Stalowej Woli
Piotr Kiszka wcale nie wstępuje do policji, chociaż tego nie wyklucza. Mundur, w którym wystąpił podczas niedzielnego Dance Show, tylko ze stalowowolskiej komendy pożyczył. Takich niespodzianek i żartobliwych momentów było podczas niedzielnego Dance Show wiele.
A było na co popatrzeć. Uwielbiani w Stalowej Woli Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka w przepięknych układach tańców standardowych. A do tego klimatyczne flamenco w wykonaniu mistrzyni tego tańca - Justyny Jarek z Wrocławia. Był też bardzo udany pokaz grupy break dance, ćwiczącej po sąsiedzku ze Szkołą Tańca „Merengue”. Rewelacją było widowisko grupy akrobatycznej Mira Art i występy finalistów programu „Mam Talent” - duetu woogie boogie i akrobatek z Rzeszowa. Gorąco jak zwykle przyjmowani byli przez publiczność tancerze ze szkoły „Merengue”, także ci z kursów dla początkujących. A oczu nie można było odebrać od mistrzów stylu latynoamerykańskiego Marka Fiksy i Kingi Jureckiej oraz Piotra Iwanickiego i Nadiny Kinczel. Nie sposób wszystkiego, co działo się w niedzielę na Dance Show w MOSiRze, opisać. To trzeba było po prostu zobaczyć – zapraszamy więc do naszej galerii na stronie www.sztafeta.pl
- Chcę podziękować sponsorom naszego widowiska. Wszystkich staraliśmy się wymienić podczas Dance Show – mówi Piotr Kiszka. - Jednak chcę podkreślić, że w tych trudnych finansowo czasach znajdują się ludzie i firmy, które wspierają imprezy i życie kulturalne w naszym mieście. Staraliśmy się, żeby impreza, jej poziom i klasa, była dla nich jakąś formą podziękowania za ten sponsoring. A za trzy dni ciężkiej pracy kłaniam się nisko ludziom ze szkoły tańca „Merengue” i naszym przyjaciołom. Ja może sam ustalam program, ale zorganizować tak dużą imprezę i turniej, to już praca rzeszy osób, bez których nic bym nie zdziałał. A szczególnie dziękuję mojej najbliższej rodzinie.
Dodajmy, że choć zobaczenie na ulicach Stalowej Woli Piotra Kiszki w policyjnym mundurze to dość mgliste plany, to jednak nie była żartem zapowiedź prowadzącego imprezę, że Piotr ma nową partnerkę w tańcu i że być może wróci na turniejowe parkiety. – Być może, bo próbuję swoich sił w salsie. Jeśli ocenię, że mam szansę, to z Joanną Maciejczyk z Kielc, z którą zatańczyłem w policyjnym mundurze, już w listopadzie powalczymy o mistrzostwo świata w salsie – zdradza „Sztafecie” znany w Stalowej Woli tancerz.
Patronat nad Dance Show objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Stalowej Woli i Starosta Stalowowolski. Dance Show poprzedził zaś sobotni Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Stalowej Woli. Wyniki tancerzy można poznać na stronie Polskiego Towarzystwa tanecznego www.taniec.pl