Sukcesy par sportowych 2012

Tancerze ze Szkoły Tańca ,,Merengue" odnieśli sukcesy na dwóch wysokiej rangi turniejach: Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego i Mistrzostwach Polski w klasach A i B.

Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego odbyły się 27 października w Łańcucie i wystartowało w nich 9 par ze Szkoły Tańca ,,Merengue". Pary te rywalizowały zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich. W kategori 12- 13 lat OPEN, Dawid Pawlik i Sandra Wolicka uplasowali się na 5. miejscu w tańcach latynoamerykańskich, zaś w tańcach standardowych na 9. miejscu. W tej samej kategorii rywalizowali z nimi, Kacper Tomaszewski i Roksana Sakowska, którzy mieli 7. miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 6. miejsce w tańcach standardowych. W kategorii 16- 18 lat OPEN, Mateusz Mospan z partnerką Irminą Kulik uplasowali się na 10. miejscu w łacinie, zaś w standardzie na 7-8. miejscu. W kategorii pow. 15 lat OPEN para, Marcin Wiatrowicz i Izabela Adamiec wytańczyli 6. miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 3. miejsce w tańcach standardowych. Wystartowali również najmłodsi tancerze w kategorii 8- 9 lat OPEN, Maciej Kogut i Natalia Kozdra.

Mistrzostwa Polski w klasach B i A odbyły się 3- 4 listopada w Łomiankach. Pierwszego dnia pary prezentowały tańce standardowe, zaś drugiego tańce latynoamerykańskie. Pary z Merengue rywalizowały z parami z całej Polski. Duży sukces odniosła para, Marcin Wiatrowicz i Izabela Adamiec, którzy w kategorii pow. 15 lat w klasie A w tańcach standardowych doszli do finału i uplasowali się na 7. miejscu na 60 par biorących udział. Natomiast w tańcach latynoamerykańskich w klasie B zakwalifikowali się do ćwierćfinału i uplasowali się na 22. miejscu spośród 85 par biorących udział. Ze Szkoły Tańca ,,Merengue" wystartowali również Mateusz Mospan z partnerką Irminą Kulik w kategorii pow. 15 lat w klasie B w tańcach standardowych, którzy wytańczyli 37. miejsce sposród 59 par.