VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Ponad dwieście par z czterdziestu klubów tańca towarzyskiego z całej Polski oczarowało publiczność na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Stalowej Woli, zorganizowanym przez Szkołę Tańca "Merengue" Piotra Kiszki w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mimo, że tego dnia w całej Polsce zorganizowanych zostało kilka turniejów tańca, mimo ciężkich warunków na drogach, do Stalowej Woli zjechały pary taneczne nawet z Warszawy i Krakowa. To najlepiej świadczy o renomie turnieju. Tempo było duże, organizacja imprezy była bardzo sprawna.

MISTRZOWSKIE POPISY

Galowy pokaz zachwycił mistrzowskimi popisami tanczerzy, którzy chwilami pokazywali akrobatyczne figury. Ciekawostką był udział w gronie jurorów Wiktora Kiszki- tancerza rodem ze Stalowej Woli, robiącego międzynarodową karierię w stylu standard. Był to jego debiut w roli sędziego, po uzyskaniu uprawnień do oceny tancerzy- powiedział nam.

Schowany za kulisami był główny organizator, czyli Piotr Kiszka, który z Małgorzatą Garlicką, byłą partnerką taneczną Wiktora, prowadzi Szkołę Tańca "Merengue". O Piotrze jest ostatnio głośno z uwagi na jego udział w "Got To Dance- Tylko Tanie", emitowanym w Polsacie. Tańczy tam z taneczną partnerką Anną Chagowską. Podczas emisji w ostatni piątek otrzymali pozytywne recencje od wszystkich jurorów.

Wspaniałą formą błysnęli na turnieju stalowowolscy tanczerze.Kacper Tomaszewski i Roksana Sakowska z Merengue Stalowa Wola zajęli pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 14- 15 lat, klasie B w stylu standard i drugie miejsce w stylu łacińskim.

WSZYSCY Z MERENGUE

Marcin Wiatrowicz i Izabela Adamiec z Merengue zajęli pierwsze miejsce w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w klasie B w stylu latin, a z tego samego klubu Mateusz Mospan i Irmina Kulik trzecie miejsce. Marcin i Izabela zdobyli także pierwsze miejsce w klasie A w stylu standard, a Mateusz i Irmina trzecie miejsce w klasie B w standardzie.

Krystian Jarmuł i Aleksandra Orkiszewska z Merengue w klasie C w stylu standard zajęli drugie miejsce, a czwarte Przemysław Łata i Karolina Tyra. W klasie D w kombinacji ośmiu tańców w kategorii wiekowej powyżej 15 lat zwyciężyli Bartłomiej Chamera i Małgorzata Janusz, w klasie C w stylu latin w kategorii wiekowej 14- 15 lat wygrali Dawid Pawlik i Sandra Wolicka. Natomiast w klasie E w stylu kombinacji ośmiu tańców w kategorii wiekowej 14- 15 lat wygrali Bruno Szczygieł i Martyna Majgier (wszyscy z Merengue).