Sukcesy par

Zgarniali najwyższe miejsca na podium. Wysokie noty par tanecznych Merengue

Sezon jesienny zaczął się bardzo udanie dla uczniów ze szkoły tańca „Merengue” Piotra Kiszki ze Stalowej Woli. Sukcesami zakończył się ich start na pięciu turniejach tańca towarzyskiego. Najwięcej miejsc na podium zajęli na III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Lublinie 22 września.

W kombinacji 8 tańców w grupie wiekowej 12–13 lat 2. miejsce wytańczyli Michał Borówka i Aneta Gieraszek. Natomiast w kategorii wiekowej powyżej 15 lat pary ze Stalowej Woli były bezkonkurencyjne, zdobyły trzy pierwsze miejsca i tak: 1. Paweł Borówka i Monika Kusztal, 2. Kamil Romerowicz i Aleksandra Kozdra, 3. Tomasz Banasik i Iwona Białecka.

W kategorii wiekowej 14-15 lat w stylu standardowym 2. miejsce zajęli Jakub Kogut i Paula Puto, 3. Marcin Wiatrowicz i Marta Kuziora. Natomiast w tańcach latynoamerykańskich również 2. miejsce zajęli Jakub Kogut i Paula Puto. Najmłodsza para Mateusz Mospan i Aleksandra Banasik uplasowała się na najwyższym miejscu na podium w kombinacji 6 tańców.

Kolejne sukcesy przywieźli tancerze z XI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Bieszczadzka jesień” w Krośnie 22września. Michał Piecha i Aneta Serówka zajęli tu 3. miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 4. w standardowych.

Natomiast na VI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Towarzyskiego w Radomiu uczniowie Piotra Kiszki zachwycili jurorów. Tu również odpowiednio w grupach wiekowych zdobyli czołowe miejsca. 2. Sylwester Banasik i Natalia Wasąg (14-15 lat), 1. Michał Borówka i Aneta Gieraszek (12-13 lat), 1.Paweł Borówka i Monika Kusztal (powyżej 15 lat).

Również na turnieju tańca w Lubartowie 29 września umiejętności tancerzy z „Merengue” zostały docenione przez sędziów. W kombinacji ośmiu tańców okazali się niemalże bezkonkurencyjni. Zajęli wszystkie miejsca na podium w kategorii wiekowej powyżej 15 lat: 1. Kamil Romerowicz i Aleksandra Kozdra, 2.Paweł Borówka i Monika Kusztal, 3.Tomasz Banasik i Iwona Białecka. W kategorii 14-15 lat 3.miejsce wywalczyli Sylwester Banasik i Natalia Wasąg, a 1. w kategorii 12-13 lat Michał Borówka i Aneta Gieraszek.Natomiast w tańcach standardowych na 2. miejscu uplasowali się Marcin Wiatrowicz i Marta Kuziora.

Także z ostatniego turnieju w Przecławiu, 30 września tancerze Piotra Kiszki nie przyjechali z pustymi rękami. W kategorii wiekowej powyżej 15 lat w kombinacji 8 tańców zajęli wszystkie miejsca na podium: 1.Paweł Borówka i Monika Kusztal, 2. Kamil Romerowicz i Aleksandra Kozdra, 3. Tomasz Banasik i Iwona Białecka. W kategorii wiekowej 14-15 lat w tańcach standardowych 3. miejsce zajęli Michał Piech i Aneta Serówka, a w tańcach latynoamerykańskich 1. Jakub Kogut i Paula Puto, 2. Marcin Wiatrowicz i Marta Kuziora.

Piotr Kiszka podkreśla, że to duży sukces dla tancerzy po wakacyjnej przerwie dzięki temu, że w czasie wakacji ciężko pracowali. Byli na ogólnopolskim szkoleniu tanecznym w Iławie, gdzie trenowali pod okiem najlepszych trenerów z Polski i świata. Byli też na obozie tanecznym w Zakopanem.
- Jestem bardzo dumny ze swoich uczniów, musieli włożyć dużo pracy w przygotowania do nowego sezonu. Cieszę się, że myślą bardziej profesjonalnie o swoim tańcu. Mam nadzieję, że inni pójdą w ich ślady, biorąc przykład z kolegów. Na pewno do tego sukcesu przyczynili się też rodzice uczniów, dziękuję im za pomoc - mówi.